Bardzo cicha noc

Do czego zdolna jest kobieta, czyli “Bardzo cicha noc” autorstwa Eweliny Dobosz oraz Emilii Szelest

Ujrzałam okładkę książki w księgarni i wiedziałam, że muszę ją mieć. Bardzo intrygująca okładka, ciekawy tytuł, a do tego dwie autorki, które cenię. Czego chcieć więcej? Przecież to idealny zestaw na spędzenie długich listopadowych wieczorów. Oczywiście chodzi o książkę Bardzo cicha noc z TaniaKsiazka, która została napisana przez Ewelinę Dobosz i Emilię Szelest. Obie autorki znałam wcześniej i bardzo lubiłam ich książki, dlatego byłam niezmiernie ciekawa, jak wypadną w duecie. Przyznam szczerze, że nie zawiodłam się. Książka wciągnęła mnie naprawdę mocno, czytało się ją szybko, ale nie dlatego, że była nudna, ale wręcz przeciwnie, była tak ciekawa, że chciałam jak najszybciej poznać jej zakończenie.

Nie zadziera się ze zdradzoną kobietą

Główną bohaterką “Bardzo cichej nocy” jest Iga. Kobieta, która została zdradzona i oszukana przez męża. Owszem, wcześniej ich małżeństwo nie należało do bardzo udanych, ale przecież każdy wie, do czego zdolna jest kobieta poniżona i oszukana, prawda? Dokładnie tak jak myślicie. Jest ona zdolna do zemsty. Właśnie taką zemstę szykuje Iga. Nie chce jednak robić tego sama. Zleca te działania Wiktorowi, którego poznała całkiem przypadkiem. Mężczyzna jest w ciężkiej sytuacji. Wyszedł niedawno z więzienia, więc dodatkowe pieniądze z pewnością się przydadzą. Wszystko idzie zgodnie z planem, ale z czasem pewne sytuacje się komplikują. Iga i Wiktor nie będą robić ze sobą interesów. Połączy ich coś więcej. Zostaną kochankami. Cała sytuacja tak bardzo im się pogmatwa, że konieczna będzie ucieczka w Bieszczady. Czy im się to uda? Czy para ma szansę na miłość? Czy to będzie tylko przelotny romans? Czy zemsta na mężu się powiedzie? Nie chcę jednak zdradzać dalszych szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do przeczytania książki. Naprawdę warto.

Idealny duet

Książka okazała się naprawdę niezła. Czytało się ją z przyjemnością. Daje ona czytelnikowi to, czego najbardziej potrzebuje, czyli przyjemną rozrywkę. Bardzo ciekawym połączeniem okazało się zestawienie ze sobą romansu oraz wątku kryminalno – sensacyjnego. Fabuła jest dobrze przemyślana, spójna i logiczna. Akcja powieści toczy się dość nieśpiesznie, ale autorki zapewniają niespodziewane zwroty akcji. Tak naprawdę do końca nie wiadomo, jak zakończy się książka, co jeszcze może się wydarzyć. Bohaterowie wykreowani są bardzo dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Są to barwne postaci, które wzbudzają silne emocje. Myślę, że jest to jedna z lepszych książek tego gatunku, jakie ostatnio czytałam.

Obraz Racool_studio z pl.freepik.com